Piwonia – preludium lata

DSC_0393

Piwonie. Kiedy zakwitają, ukazując ogromne, puszyste kwiaty, nie dają szans innym roślinom na przykucie naszej uwagi. Najmniejszy podmuch wiatru delikatnie kołysze potężne kwiatostany, które są zwiastunem cieplejszych, letnich dni.

Roślina lubi miejsca słoneczne lub półcieniu. Żeby na dobre zagościły w naszych ogrodach musimy zapewnić im żyzną, bogatą w składniki odżywcze, lekko wilgotną glebę. Kiedy wszystkie warunki zostaną spełnione piwonie zostaną z nami na długo, ponieważ roślina odrasta z najmniejszych częśći korzeni.

Piwonie to również hit sezonu ślubnego. Panny Młode niejednokrotnie wybierają motyw tego uroczego kwiatu na swoim przyjęciu. Wiązanka z piwonii jest puszysta i okazała. Gama kolorystyczna balansuje od bieli do soczystej czerwieni. Niestety, roślina w naszym kraju kwitnie krótko. Ale uwaga! Jeżeli Panna Młoda chciałaby mieć wiązankę z piwonii, nie musi się
martwić. Kwiaty mogą przyjechać do niej z Holandii, gdzie hodowane są praktycznie przez większość roku. Jedyne z czym musimy się liczyć, przy takim rozwiązaniu, jest wysoka cena importowanych kwiatów.

W domowym zaciszu, ścięte piwonie prezentują się wspaniale!
DSC_0392

DSC_0390

DSC_0388